Фільтрувати матеріали за датою: Середа, 03 червня 2020

На 18 червня 2020 року о 9.30 за адміністративною справою 640/2040/20 суддею Окружного адміністративного суду міста Києва О.А. Кармазіним був призначений попередній розгляд справи за позовною заявою суб’єкта Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні Федерації професійних спілок України до Кабінету Міністрів України.

Нагадуємо, що у заяві Федерація профспілок України просить:

  • визнати протиправними дії Кабінету Міністрів України в частині порушення процедури погодження із спільним представницьким органом об’єднань профспілок (у складі: Федерації профспілок України): Федерацією профспілок транспорту України, Конфедерацією вільних профспілок України, Об'єднанням всеукраїнських профспілок і профоб’єднань «Єдність». Об'єднанням всеукраїнських автономних профспілок проекту Закону України «Про працю», який в подальшому зареєстрований у Верховній Раді України за № 2708 від 28.12.2019;

  • зобов'язати Кабінет Міністрів України, як суб’єкта законодавчої ініціативи відкликати законопроект «Про працю» реєстраційний № 2708 від 28.12.2019;

  •  визнати протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України при підготовці проекту Закону України «Про працю» щодо недотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» в частині оприлюднення проекту вищевказаного регуляторного акту.

Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корпус 1, блок Б, зал судового засідання № 34.

За матеріалами – Департаменту правового захисту апарату ФПУ   

 

 

 

 

За інформаціею сайта http://www.fpsu.org.ua

Опубліковано в Новини організації
Середа, 03 червня 2020 06:57

Співчуття

Співчуття голові Роменської міської організації профспілки працівників освіти і науки України

Ремінцю Василю Васильовичу

з приводу непоправної втрати матері

 

Працівники Сумської обласної організації профспілки освітян висловлюють глибокі співчуття з приводу непоправної втрати матері голові Роменської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Ремінцю Василю Васильовичу.

Матір – найближча, найдорожча, найрідніша у світі людина. Її любов – безкорислива, серце – найдобріше, руки – найласкавіші. Допоки матір жива, можемо називати себе дітьми, незважаючи на свій вік.

Василю Васильовичу, прийміть щиросердечні співчуття. Хай матір завжди залишається найдорожчою Вашому серцю людиною, а пам’ять про неї вічно живе у добрих згадках рідних, друзів і усіх, хто її знав.

Нехай легким і світлим буде шлях її душі у Царство Небесне.

Вічна пам’ять!

Опубліковано в Новини організації

 

Профспілкові пропозиції до проекту Положення про

 центри професійного розвитку педагогічних працівників

 

ПРОФСПІЛКА   ПРАЦІВНИКІВ    ОСВІТИ   І   НАУКИ   УКРАЇНИ

СУМСЬКА  ОБЛАСНА  ОРГАНІЗАЦІЯ  ПРОФСПІЛКИ

ПРАЦІВНИКІВ  ОСВІТИ  І  НАУКИ   УКРАЇНИ

пл. Незалежності, 3, м. Суми, 40000,   тел/факс ( 0542 ) 22-13-19

 

28.05.2020     №  81

                                                                 В.о. Міністра освіти і науки України

                               Мандзій Л.С.   

 

                                                      Копія: Керівнику експертної групи з питань       

                                                                  нормативно-правового забезпечення

 

                                                                          Божинському В.С.

 

Шановна Любомиро Степанівно!

        

Пропозиції та зауваження до проєкту Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників

 

         Сумська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України спільно з фахівцями Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти,  виходячи:

- зі щоденної практики роботи методистів з навчальних предметів;

- соціальної напруги, викликаної появою зазначеного проекту, повʼязаної зі збереженням робочих місць освітян - членів галузевої профспілки;

- стурбованості щодо якісного методичного забезпечення педагогічних працівників, зазначає, що станом на 25 травня 2020 року діяльність методичних кабінетів (центрів) Сумської області забезпечують 280 працівників, із них: 38 завідувачів, 181 методист та 61 робітник обслуговуючого персоналу.

Переважна більшість адміністративних одиниць Сумщини не має пропонованої проектом Положення про професійні центри педагогічних працівників мінімальної кількості педагогів (500, 750 осіб), що може призвести, в разі неврахування вищезазначених пропозицій, до фактичної руйнації методичної роботи в галузі та підвищення соціально-економічного напруження внаслідок ліквідації методичних установ та їх працівників.

 

         Виходячи із цього вносимо пропозиції до зазначеного проекту Положення:

 

1.Загальна частина п. 4

Текст проєкту

Пропозиція викласти у такій редакції

Центр здійснює діяльність у межах території обслуговування, що визначається його засновником. Територія обслуговування Центру визначається з розрахунку, що у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, інклюзивно-ресурсних та міжшкільних ресурсних центрах (далі – заклади освіти та установи), розташованих на території його обслуговування, має працювати не менше:

 500 педагогічних працівників (у випадку, якщо заклади освіти та установи на території обслуговування Центру розташовані у сільських та міських населених пунктах);

750 педагогічних працівників (у випадку, якщо заклади освіти та установи на території обслуговування Центру розташовані виключно у міських населених пунктах).

 

Центр здійснює діяльність у межах території обслуговування, що визначається його засновником, як і кількість  та штатний розпис працівників центру.

 

Аргументування. Наявна редакція залишає без методичної підтримки педагогічних працівників, які працюють у сільських закладах освіти об’єднаних територіальних громад.

  • Голови громад зазвичай не бажають заключати ніяких угод між різними ОТГ. До прикладу – учителі громад, де відсутній інклюзивно-ресурсний центр, на особистих контактах і звісно ж, безоплатно, спілкуються з фахівцями ІРЦ, отримують консультації та методичну допомогу. Звісно, це економічно вигідно, проте, чи захочуть фахівці новостворених центрів працювати безоплатно, бо це, як зазначено в положенні, не входить в їхні обов’язки. Куди звертатися вчителю в такому випадку? Чому його залишають наодинці з його проблемою?
  • За умов, якщо центр професійного розвитку педагогічних працівників, що знаходиться за сотню кілометрів від громади, зобов’яжуть надавати послуги педагогам цієї ж громади, то робота буде абсолютно фіктивною. Педагогу потрібен день для того, щоб з’їздити до центру і вирішити для себе питання, отримати методичну допомогу (а ще на додаток до цього відомий рівень транспортного сполучення, коли рейс до міста 1 або 2 рази на тиждень), а вже говорити про те, що працівники центру будуть виїжджати у сільські школи за сотню кілометрів взагалі не приходиться. Отож, і створюють центри заради самих центрів (значно функціональніше – методичні кабінети).
  • Отримувати методичну допомогу педагогічним працівникам буде можливо тільки в школах, дитячих садках чи позашкільних закладах великих міст. Вчителі сіл, селищ і містечок будуть, фактично, позбавлені методичного забезпечення.

 

  1. Управління та кадрове забезпечення Центру

 

Текст проєкту

Пропозиція викласти у такій редакції

5. Засновник або уповноважений ним орган (посадова особа) розробляє статут Центру відповідно до вимог законодавства, у тому числі цього Положення. Написання найменування Центру здійснюється відповідно до законодавства та має включати інформацію про його засновника.

Засновником до штатного розпису Центру мають бути введені посади директора, консультанта, практичного психолога, бухгалтера, працівника обслуговуючого персоналу Центру. Кількість консультантів, визначена штатним розписом, має забезпечувати потреби у методичній підтримці (супроводі), консультуванні педагогічних працівників закладів освіти та установ, розташованих на території обслуговування Центру, та визначається засновником з розрахунку одна тарифна ставка консультанта не менш як на 200 педагогічних працівників.

5. Засновник або уповноважений ним орган (посадова особа) розробляє статут центру відповідно до вимог законодавства, у тому числі цього Положення. Написання найменування центру здійснюється відповідно до законодавства та має включати інформацію про його засновника.

Засновником до штатного розпису центру мають бути введені посади директора, методистів, практичного психолога, бухгалтера, працівника обслуговуючого персоналу центру. Кількість методистів, має бути визначена штатним розписом (але не має бути не меншою за кількость від інших працівників центру) та має забезпечувати потреби у методичній підтримці (супроводі), консультуванні педагогічних працівників закладів освіти й установ, розташованих на території обслуговування центру й визначається засновником.

Аргументування. Питання кількості штатних одиниць методистів (консультантів) – прерогатива того, хто платить заробітну плату, а отже – засновника («Фінансування центру здійснюється його засновником», зазначено в проєкті Положення про центр). На скільки дозволяє його фінансовий ресурс – така кількість і утримуватиметься.

1) Кількість методистів має перевищувати кількість обслуговуючого персоналу, а не так як іноді є: у штаті методичного кабінету водії, сторожі, секретарі та ін. відділу освіти за фактом.

 

2) Зазвичай методисти методичних кабінетів виконували багато роботи, зокрема організовували та проводили конкурси професійної майстерності вчителів та інтелектуальні змагання для учнів, здійснювали організаційні заходи щодо проведення ДПА та ЗНО (у тому числі організація підвезення випускників до пунктів тестування), організовували оздоровчу кампанію та процес замовлення, доставки, видачі підручників, здійснювали облік дітей та учнівської молоді тощо. Усе це відміняється? У відділі освіти залишається один начальник, зрозуміло, що виконувати всю цю роботу він просто не зможе. То яка доцільність одного консультанта без методистів з обмеженими функціональними обов’язками. Професійний розвиток, за такого підходу, не передбачає участі у професійних конкурсах, роботи з обдарованими, підготовки до ДПА, ЗНО, а головне, – не розглядається організація, проведення методичних заходів, які уможливлюють розгляд цих питань.

Пропозиція: вмінити в обов’язки методистів (не консультантів) центру організацію проведення семінарів, нарад, конкурсів з питань професійного зростання, роботи з обдарованими учнями; організацію проведення олімпіад, турнірів, супровід ДПА, ЗНО тощо.

Аргументування: випадає з поля зору вся організаційна робота щодо супроводу роботи з обдарованими учнями та за напрямом організації методичних заходів професійного спрямування. Тобто, жодної організації, лише консультація.

 

3) У прикінцевих положеннях Закону України «Про повну загальну середню освіту» зазначено «створення районних, міських (районних у містах) центрів професійного розвитку педагогічних працівників шляхом реорганізації науково-методичних (методичних) установ (центрів, кабінетів)», у проєкті  – «на посаду педагогічного працівника Центру може бути призначено особу, яка ……. пройшла конкурсний відбір». Відповідно до юридичних документів –

«можливість для звільнення працівників у разі реорганізації підприємства,   допускається  тільки за умови скорочення штату або чисельності  працівників». Тобто – реорганізація не передбачає обов’язкове звільнення. А як же конкурсний відбір?

Пропозиція: унормувати цю процедуру.

 

Загальна пропозиція – документ потребує ретельного доопрацювання.

Проте, згідно з  Законом такі центри мають бути створені станом на 01.09.2020, тож як унормовується вся процедура?..

 

Просимо врахувати, у першу чергу, пропозицію про право Засновників самостійно вирішувати штатні розписи центрів професійного розвитку педагогічних працівників, виходячи з конкретних місцевих потреб.

 

З повагою Голова Осадчий.С.В

 

Опубліковано в Новини організації
« Червень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

banner3.png

banner1.png

banner2.png

banner4.png

banner5.png

BANNER6.png

Авторизація

Запам'ятати мене